על חייזרים וניאו הומנולוגיה

לפני מספר חודשים התחלתי ללכת לטיפול. לא הטיפול "הרגיל" שאתם מכירים וכנראה מאמינים בו וסומכים עליו ועל הצלחתו, אלא טיפול לא כל כך מוכר, "ניאו הומנולוגיה". הטיפול הזה עזר לי, אחרי תקופה של יותר משנה של בריאות גוף ונפש לא להיט. עזר לי במקום בו אף תרופה או טיפול אלטרנטיבי לא עזרו לי.

הטיפול הזה, עם הרבה עבודה שלי בעקבותיו, במהלכו ובזכותו, עזר לי לחזור שוב לצאת מהבית יותר ולבלות יותר ולעשות נסיעות ארוכות יותר, פחות לסבול מכאבים ופחות לפתח חרדות. הטיפול הזה עזר לי להבין שיש דברים בחיים שלי שרק סוחטים ממני אנרגיות והם לא צריכים להיות שם. הוא גרם לי להבין שאני צריכה לנווט יותר ולבחור יותר ולפעול לפי הרצון שלי יותר ולאהוב אותי יותר ולסמוך עליי יותר, והוא לימד אותי ועודו מלמד – איך להצליח לעשות את כל הנ"ל. הטיפול הזה עוזר לי לשנות את התפיסה שלי לגבי נושאים שונים בחיי, להבין איך ולמה אני שמה לעצמי רגליים.

הטיפול הזה הוא כל מה שלא היה בכתבה ששודרה בסוף השבוע באולפן שישי.

כל מי שאני מכירה שמטופל בשיטה הזאת, מודה על הרגע שגילה אותה ויכול להצביע על דברים רבים בחייו שהשתנו לטובה. חיכינו לכתבה הזאת בהתרגשות, גם המטפלת שלי, גם אני, גם מטופלים נוספים. סופסוף אנשים ישמעו על זה ולא אצטרך להסביר לכולם מה זה, הם יבינו מהכתבה כמה זה מדהים וכמה זה מה שיכול לעזור להם לעשות שינוי. שמחתי שעוד אנשים יוכלו לגלות על השיטה הזאת ולהצליח לפתור דברים שעוברים עליהם, דברים שאף אחד אחר לא הצליח לעזור להם לפתור.

בתמימותי, סיפרתי בהתרגשות לכל מי שאני מכירה שיש כתבה והכרחתי אותם להיות מול הטלוויזיה בזמן השידור. סופסוף כולם יבינו.

במשך דקות שהרגישו ארוכות כמו נצח, בליווי של אפקטיים חזותיים וקוליים שלא היו מביישים כתבה על חייזרים שנחתו מהחלל, הציגו בצורה מזלזלת את הטיפול, ממציאת השיטה הוצגה כשרלטנית מסוּבבת רודפת בצע, הציגו את הטיפול כטרנד החדש והרגעי של הסלבס, הגחיכו את השיטה ואת הטיפול, הציגו את הניאו הומנולוגיה כהזויה ומזיקה, ועל הדרך גם את האנשים שמטופלים בה כהולכים בעיניים עצומות אחרי "הגורו". הטון, השאלות, המוזיקה ברקע, כולם כמו התגייסו למטרה אחת – לקטול את השיטה.

מעולם לא הלכתי לטיפול פסיכולוגי. כשהתחלתי את הטיפול בניאו הומנולוגיה הבטחתי לעצמי שלא אכתוב על זה. סיפרתי רק למעט אנשים שאני הולכת לטיפול ואפילו לאמא שלי סיפרתי רק כעבור חודשיים. רציתי שזה יהיה שלי פרטי, זה הטיפול שלי והנפש שלי. אבל הכתבה הזאת הייתה כה מבזה שהרגשתי שמישהו צריך להראות את הצד השני.

הדבר הראשון שלימדו אותי בתואר הראשון בתקשורת, הוא איך אמצעי התקשורת ממסגרים נושא, מָבנים מציאות, מחליטים על הצופים מה לחשוב ומה להרגיש. הכתבה הזאת גרמה למי שראה אותה לחשוב שהשיטה הזאת היא בדיחה.

כל השינויים שחלו בנפש שלי בחודשים האחרונים הם לא בדיחה. הבריאות שלי שהשתפרה היא לא בדיחה. הרוגע שלי, התובנות שלי, ההתמודדויות שלי, כל אלה לא בדיחה.

אין לי אפקטים חזותיים או מוזיקת רקע דרמטית, אין לי תכנית בפריים טיים, אבל אני יכולה להגיד בלב שלם שהטיפול בניאו הומנולוגיה שיפר לי (ועודו משפר) את איכות החיים תוך תקופה קצרה יחסית, ואף כתבה מגמתית על חייזרים לא תצליח לשנות לי את התחושות האלה.

הלוואי שגם לכם לא.

// סיוון סטרומזה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s